AI Engine WordPress bővítmény – Így könnyíti meg az életed a mesterséges intelligencia

AI engine tartalomgenerálás WordPressben mesterséges intelligenciával

A tartalomkészítés, főleg a minőségi tartalom előállítása sokak számára időigényes és kihívásokkal teli feladat, főleg, ha nem marketingesnek vagy szövegírónak születtél, ahogy én sem. 🙂
Szerencsére a technológia fejlődésével egyre hatékonyabb eszközök állnak rendelkezésünkre.

Akár most kezded a tartalomgyártást, akár rendszeresen publikálsz (hétről hétre, vagy hónapról hónapra) tartalmakat, a mesterséges intelligencia segíthet felgyorsítani a folyamatot, és már áramolhatnak is az ötletek. Emellett abban is segíthet, hogy javítja a honlap tartalmát, és több olvasót érsz el.

Ebben a cikkben az AI Engine WordPress bővítményre kapsz rálátást, ami megoldást nyújthat az előbb említett problémára.

Generatív AI, az meg mi?

AI = artificial intelligence, magyarul mesterséges intelligencia.
A „generatív” szó azt jelenti, hogy valami képes új dolgokat létrehozni vagy előállítani.

Az AI esetében a generatív modellek olyan mesterséges intelligenciák, amelyek képesek, mondatok millióiból tanult adatok alapján új szövegeket, képeket, zenéket vagy más tartalmakat létrehozni úgy, hogy írási stílusokat utánozhatnak. Például a generatív AI (mint a ChatGPT vagy az AI Engine WordPress bővítmény) képes új cikkeket írni, míg egy generatív képgenerátor új vizuális tartalmakat készít.

Mi az AI Engine WordPress bővítmény?

Az AI Engine egy innovatív WordPress bővítmény, amely az OpenAI által fejlesztett GPT modelleken alapul. A segítségével automatikusan generálhatsz blogcikkeket, termékleírásokat, közösségi média posztokat, sőt, akár chatbotokat is beállíthatsz a weboldaladra. Mindezt könnyedén, programozási tudás nélkül. Segítenek nekünk felgyorsítani az olyan feladatokat, mint a kutatás, a bejegyzések megfogalmazása, valamint a stílus és hangnem ellenőrzése – így órákat takaríthatunk meg, miközben a minőség továbbra is magas marad.

Ezek az eszközök hihetetlenül hasznosak lehetnekk ötletelésnél és még vázlatok megírásánál is. Ha voltál valaha abban a cipőben, hogy elakadtál egy bizonyos pontnál vagy éppen időhiányod van, akkor ezek az eszközök segítségedre lehetnek a blogod friss tartalommal való ellátásánál.

Az indulás egyszerű. Válaszd ki a mesterséges intelligencia eszközt pl: ChatGPT, adj neki egy témát, és figyeld meg, amint hasznos piszkozatot készít a számodra. Mintha egy kreatív partnered / alkalmazottad lenne, aki soha nem fogy ki az ötletekből.

A bővítmény egyszerűen telepíthető és használható, így kezdők és haladók számára egyaránt remek választás lehet.

Mire figyelj!

  1. Az információ pontosságára!

    A ChatGPT által szolgáltatott információk elavultak vagy időnként hamisak, sőt akár ellentmondóak is lehetnek. Nagyon fontos, hogy mégegyszer ellenőrizd a cikkben szereplő összes információt!

  2. Az információ frissességére!

    Az információ ugyanis elavult lehet! Sok mesterséges intelligenciának van „betöltési” határideje. Ez a dátum azt jelenti, hogy a mesterséges intelligencia csak az adott dátum előtt létrehozott adatokhoz férhetett hozzá. Tehát simán előfordul, hogy az elmúlt 1-2 évben történt változásokat nem látod a rendszerben, hiszen nem lett betáplálva a rendszer „fejébe”.

  3. Érvelés, preferenciák és vélemények

    Az AI-eszközöket pártatlanra és elfogulatlanra képezték ki. Az emberekkel ellentétben hiányzik belőlük az a kreativitás, amely szükséges ahhoz, hogy egy adott vélemény mellett érveljenek, szenvedélyesek legyenek, és preferenciáik legyenek.

AI és SEO – mennyire felelnek meg ezek az eszközök a keresőoptimalizálás szabályainak?

Amikor megkéred az AI-t, hogy generáljon Neked egy tartalmat egy blogcikkhez pl: 1000 karakter hosszan, a keresőoptimalizálási (SEO) szempontokat figyelembe véve, akkor webbarát formátumban tudnak tartalmat generálni. Nem követik kifejezetten a keresőoptimalizálás bevált gyakorlatait pl: megfelelő fókuszkulcsszavakat használ a cikkben, odafigyel a fő és alcímekre a szövegen belül, lehetőséget ad belső linkelésre stb.

Ezek természetesen nem kőbe vésett információk, folyamatosan változnak, mert nap mint nap fejlesztik ezeket a rendszereket, így lehethogy néhány éven belül már a keresőoptimalizálási irányelveket beépítve kapjuk meg kérdéseinkre a válaszokat.

Hogyan tudod használni az AI engine WordPress bővítményt?

  • Telepítés és aktiválás – Az AI Engine bővítményt letöltheted a WordPress bővítménytárából, majd miután beléptél a honlapod admin felületére, a Bővítmények –> Új bővítmény hozzáadása –> Bővítmény feltöltése gombra kattintva válaszd ki a számítógépedről a bővítménytárból letöltött zip fájlt, majd telepítés után aktiváld a bővítményt.
    Ugyanitt Bővítmények –> Új bővítmény hozzáadása – keresés mezőbe beírod az AI engine kulcsszavakat, majd Telepítés gombra kattintasz és ha kész, Aktiválás gombbal véglegesíted a folyamatot.
AI engine telepítése

  • API kulcs beállítása – A használatához szükséged lesz egy OpenAI API kulcsra, amelyet az OpenAI weboldalán igényelhetsz, az API használata fizetős, ezért érdemes tartalomkorlátozást beállítani.
API kulcs megadása

  • Tartalomgenerálás – A bővítmény felhasználói felületén beállíthatod, milyen típusú tartalmat szeretnél létrehozni, és az AI pillanatok alatt elkészíti neked.
AI engine a cikken belül
AI engine tartalom generálás
(A két kép az AI engine oldaláról van.)

  • Testreszabás – Finomhangolhatod a generált tartalmak stílusát, hosszát és egyéb paramétereit, hogy azok tökéletesen illeszkedjenek a márkádhoz.
AI engine testreszabási lehetőségek

Mindig tartsd szem előtt, hogy…

  • Pontos utasításokat adj! Minél konkrétabb, és részletesebb vagy a kéréseiddel, annál jobb lesz a generált szöveg minősége.
  • Ellenőrizd a kapott szöveget! Ne hagyatkozz 100%-ban az AI-ra, olvasd át és szerkeszd a tartalmat, hogy az teljesen megfeleljen az igényeidnek.
  • Használj megfelelő kulcsszavakat! SEO szempontból fontos, hogy a generált tartalmakba a megfelelő kulcsszavakat beépítsd.
  • Ne hagyd, hogy az AI helyetted gondolkodjon! Az AI egy remek segédeszköz, de a kreativitás és a stratégiai gondolkodás továbbra is a te kezedben maradjon.
Posted on: 2025-03-06, by :