SMTP protokoll beállítása üzenetek küldéséhez és fogadásához
A WordPress alapértelmezett beállításként a PHP levelező funkcióját használja, amely megbízhatatlan, és gyakran spamként jelöli meg a honlapról elküldött emaileket.
A WP Mail SMTP talán a legjobb WordPress SMTP bővítmény, amely lehetővé teszi a WordPress emailek egyszerű küldését egy egyszerű levélátviteli protokoll (SMTP) használatával. Gondoskodik arról, hogy a levelek a felhasználók postafiókjába kerüljenek, és ne a spam mappába. Emellett gondoskodik arról is, hogy ha a honlapodon szereplő pl.: kapcsolati űrlapot valaki kitölti, akkor kézhez kapd az üzenetet és ne vesszen el valahol az online térben.
Ebben a cikkben bemutatom, hogyan állítsd be egyszerűen a WP Mail SMTP bővítmény a tárhelyszolgáltatód által nyújtott SMTP-szolgáltatásával.
Ha inkább videón néznéd meg a beállítás lépéseit:
Mi az a WP Mail SMTP, és miért van szüksége rá a WordPress e-mailek küldéséhez?
A WP Mail SMTP a legjobb WordPress SMTP bővítmény a piacon. Lehetővé teszi az összes WordPress e-mail elküldését SMTP-szerver használatával.
Elkészült a weboldalad, beállítottad rajta a kapcsolati űrlapot, és azt veszed észre, hogy telik múlik az idő, és nem kapsz egy email-t sem. Sem a WordPress értesítő email-jeit, sem a kapcsolatfelvételi űrlap beépülő modulon keresztül elküldött email-eket.
Az ok, amiért nem kapsz e-maileket, általában az, hogy a WordPress a PHP levelezőfunkcióját használja ezek küldésére.
A legtöbb tárhelyszolgálató cég nem konfigurálja megfelelően ezt a funkciót, és néhányan egyszerűen letiltják ezt a funkciót a visszaélések megelőzése érdekében.
A probléma legegyszerűbb megoldása az SMTP használata a WordPress e-mailek küldésére.
Az SMTP az „egyszerű levélátviteli protokoll” rövidítése, ez egy szabványos módja az emailek küldésének. Az emailek küldéséhez be kell jelentkezni egy levelezőszerverre. Ez, az autentikáció (azonosítás – felhasználónév + jelszó) miatt megakadályozza a tárhelyszerverrel való visszaélést, és javítja az emailek kézbesíthetőségi arányát. Ez azt jelenti, hogy Te és a felhasználóid is megkapják az összes WordPress e-mailt.
SMTP-kiszolgáló és harmadik féltől származó SMTP-kiszolgáló – melyiket használd?
A legtöbb tárhelyszolgáltatónál lehetőséged van ingyenes üzleti email cím létrehozására, amit a saját domainneveddel együtt tudsz használni. Pl: info@honlapneve.hu
A tárhelyszolgáltatók nem az e-mailek küldésére specializálódnak, mint pl.: egy hírlevélküldő szolgáltatás. SMTP-szervereik alapszintűek, és szigorúan korlátozzák az elküldhető emailek számát.
Ha egyéni vagy kisvállalkozóként honlapot vagy blogot üzemeltetsz, akkor nagy valószínűséggel elegendő lesz a tárhelyszolgáltatód SMTP-kiszolgálója az email-ek küldésére és fogadására.
Ha saját webáruházat üzemeltetsz, vagy pl. egy tagsági rendszerrel ellátott honlapod van, akkor az emailek kritikus fontosságúak lesznek a vállalkozásod számára. Mindenképpen azt szeretnéd, hogy ügyfeleid megkapják a fontos email értesítéseket a postaládájukba, a spam mappa helyett.
Itt lép be a WP Mail SMTP beépülő modulja. Amely lehetővé teszi WordPress emailek küldését SMTP-n keresztül az SMTP hitelesítő adatainak megadásával.
A WP Mail SMTP a legnépszerűbb SMTP-megoldás a WordPress számára, és jelenleg több mint 3 millió webhely használja. Ugyanaz a csapat karbantartja, mint a WPForms űrlapkezelő beépülő modult.
Én az ingyenes WP Mail SMTP lite verzió használatát fogom most megmutatni Neked, hogy hogyan használd. Működik bármely WordPress tárhelyszolgáltatóval, vagy harmadik féltől származó SMTP-szolgáltatóval is.
A WP Mail SMTP beépülő modul pro verziója támogatja az összes vezető SMTP szolgáltatót, és együttműködik bármely WordPress tárhelyszolgáltatóval, amely email fiókokat kínál.
A WP Mail SMTP bővítmény telepítése és beállítása
Az első dolog, amit tenned kell, belépsz a honlapod adminisztrációs felületére. Bővítmények –> Új bővítmény hozzáadása. Keresőbe: WP Mail SMTP-t írd be. Ezután a WP Mail SMTP bővítmény telepítése és aktiválása.
Az aktiválás után megjelenik a telepítővarázsló. Ha kihagyod sem gond, mert manuálisan is be lehet mindent ugyanúgy állítani. A videóban a telepítővarázslóval mutatom meg, itt a cikkben pedig manuálisan.
Kattints a Go back to the Dashboard (Vissza az irányítópultba) linkre.
Ezután a honlapod adminisztrációs felületén keresd meg a WP Mail SMTP » Beállítások menüpontot a bővítmény beállításainak konfigurálásához.
Kiválasztottam az Other SMTP lehetőséget. A From Email mezőnél a WordPress oldalad email címét fogod látni. Tehát azt az email címet, amin keresztül Te vagy az informatikusod feltelepítette Neked a WordPress-t a tárhelyen a domainedre.
A konfigurálandó mezők jelentése:
- Email (From Email) – Ezt az e-mail címet fogja használni az összes WordPress e-mail küldésére.
- Feladó név (From name) – Ezt a nevet használjuk e-mailek küldésére. Javaslom, hogy a weboldalad címét használd.
- Visszaküldési útvonal (Return Path) – Ezt a négyzetet akkor jelöld be, ha szeretnél kézbesítési értesítéseket vagy visszapattanó üzeneteket kapni.
- Levelező (Mailer) – Itt ki kell választania az Other SMTP – „Egyéb SMTP” lehetőséget, mivel az e-maileket a tárhelyszolgáltatónál lévő gazdagép SMTP-szerverén keresztül fogja küldeni.
Tehát a tárhelyszolgáltató által biztosított gazdagép használata esetén válaszd az „Egyéb SMTP” lehetőséget, és add meg a tárhelyszolgáltató által biztosított SMTP-kiszolgáló beállításait.
- SMTP gazdagép – A tárhelyszolgáltató által megadott SMTP gazdagép cím (a tárhelyszolgáltató oldalán vagy a cpanel-ben a levelezési beállítások környékén találod ezt a címet, sok esetben smtp.tarhelyszolgaltatoneve.hu).
- Titkosítás – A levelezőszerver által az e-mailek küldésére használt titkosítási módszer. Általában ez a TLS.
- SMTP port – A kimenő levelek szervere által használt port.
- Auto TLS – Ezt a beállítást Be (On) értékre kell állítani.
- Hitelesítés – Be kell kapcsolni.
- SMTP-felhasználónév – Általában az emailek küldésére használt email cím.
- SMTP jelszó – Az emailek küldéséhez használt email fiók jelszava.
Ezek a beállítások szükségesek bármely SMTP-kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz. Az értékek tárhelyszolgáltató cégenként eltérő lehet.
SMTP beállítások, ha a Websupport tárhelyszolgáltatónál vagy:
SMTP beállítások, ha a Rackhost tárhelyszolgáltatónál vagy:
Remélem ismét sikerült hasznos tartalmat hoznom Neked és ezután minden email-ed a megfelelő helyen landol.
Ha segítségre lenne szükséged:
- ebben a témában, vagy más honlapos témában,
- új weboldalt szeretnél, vagy
- meglévőt szeretnél átalakítani,
- weboldalad karbantartását szeretnéd kiszervezni,
keress bátran bizalommal info@cserhajni.hu, szívesen segítek!
Nyugodtan írd meg azt is, milyen honlap témáról olvasnál szívesen!
Posted on: 2024-08-16, by : Cser Hajni